Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Proč by nemohl bejt generál hlavou státu?

12. 12. 2022 11:58:50
Dyť už to tu bylo a přiznejme si, že vojenskej mundůr sluší každýmu. Může to bejt třeba úplnej pitomec, ale uniforma dokáže divy. Třeba takovej armádní generál Čepička, v podstatě šedá ouřednická myš, ale věděl jak na to.

Podařilo se mu sbalit prezidentovu dceru, mladou Gottwaldovou a vděčnej tchán z týhle oportunistický nuly udělal generála armády. To už byla velká šajba, nad kterou stál už jen taťka Kléma a aby ta prezidentská dominance byla aspoň trochu znát, nechal si taky spíchnout khaki mundůr. A protože mu to v něm seklo, jeho nástupce Tonda Zápotockej ho taky musel mít.

Jasně, byli to komouši, a proto my, dnešní bytostní demokrati, to nemůžeme chválit. A navíc přece Masaryk ani Beneš se k omundůrování nesnížili, byť u svých císařských předchůdců měli dokonalej vzor. Císař Pán, František Josef, vulgo starej Procházka, měl civil snad jen do postele. Jeho uniforma, já ho bez ní ani neviděl, byla skoro umělecký dílo. To samozřejmě nebylo jen tak pro nic za nic. Takováhle persóna musela oslňovat a určitě se to dařilo. Jeho outfit vytuněnej zlatými řetězy, šňůrami uštrikovanými ze zlatých nití, to všechno se muselo lesknout. Na hrudi jedno cingrlátko vedle druhýho a všechny samozřejmě za statečnost. A pokrývka hlavy? Žádná brigadýrka, ani u ní, jeho PRisti nic nenechali náhodě. Když na Mocnáře zasvítilo sluníčko, možná házel prasátka kolem sebe jak zrcátková koule pod stropem dnešních diskobárů. Lid obecný koukal v úžasu, a vo to šlo.

Že tahle císařská aura pro některé z nás stále ještě problikává, se občas v postesknutí objeví i zde. Většinou tihle milovníci R-U Mocnářství jsou ti, co militantně nenávidí našeho prezidenta a já jim rozumím. Taky bych si ho nedokázal představit navlečenýho do gatí s lampasama, se sakem s otřásněnýma nárameníkama a s šavlí u opasku. Ani čepice s chocholem z kohoutích pér by to už nevytrhla. Víte, někdo na to prostě nemá figuru, a tak to maximálně dotáhne na Antona Špelce ostrostřelce. Ale zpět do padesátých let k lidovým prezidentům.

Jak jsem výše zmínil, naši dělničtí prezidenti Gottwald a Zápotockej opustili děl. třídu a stali se generály. A naši dělníci (bramborářů se nikdo neptal), nepochopitelně jásali. No fakt, oni to jako zradu nebrali. Prostě uniformy, až na výjimky, vždy píárko dokázaly pozvednout. To bylo, je a bude.

Další prezident, Novotný, chodil už jen v civilu a možná by to tak zůstalo nebýt jeho nástupce, kterej se v tomhle armádním smokingu, navíc ozdobeným zlatou hvězdou Hrdiny Sovětskýho svazu, občas ukázal a my na něj trochu i vsadili. Bylo to v hektický době kolem osmašedesátýho a možná jsme trochu doufali, že se prezidenta Svobody s nárameníkama plných zlatejch hvězd, Rusáci zaleknou stejně, jako já v dětským věku ruskýho bohatýra Iliji Muromce. Nezalekli, tehdá se zaleknul ten Muromec z Čech.

Já bych tohle téma neotvíral, kdyby se do Petra Pavla nevobouvali někteří novináři. Má svůj PR tým a ten mu správně poradil, že generálskej mundůr může některý oslovit. Jeho rádci věci rozumí, a tak generál v. v. jezdí na silných motorkách, nebo přesazuje na zahrádce bylinky. Králíkárny tentokrát nepoužili, ty minule zklamaly i přes to, že ve stahování králíků byl pan Drahoš dobrej. Určitě lepší než v tel. debatách, kde ho z kůže stáhnul protikandidát.

V podstatě jsem chtěl napsat, že generálskou hodnost ani uniformu za handicap nepovažuju, a přiznávám, že Petru Pavlovi mundůr sluší, a navíc je to, a to si řekněme na rovinu, fešák. V ženský části voličstva má zelenou a vy, pane prezidente, nestrašte, že nás to hodí někam k banánovým republikám, je to jen návrat k našim kořenům.

Každý bude volit podle sebe. Vůbec jsem nechtěl zpochybnit, či podpořit některýho z kandidátů. Nakonec i já sám v tom mám hokej. Začínám si myslet, že je to v podstatě fuk. Ať to bude Petr nebo Pavel, vyjde to nastejno.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Zdeněk Kloboučník | pondělí 12.12.2022 11:58 | karma článku: 18.53 | přečteno: 483x

Další články blogera

Zdeněk Kloboučník

Casanovou na starý kolena

Umění balit holky se v partě kluků a později chlapů, už od puberty vždycky cenilo. Kdo to uměl, stál na vyšším šprinclíku hierarchistických štaflí začínajících mistrů světa.

23.3.2023 v 21:45 | Karma článku: 18.87 | Přečteno: 343 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Zalezte do kouta a šoupejte nohama

To údajně řekla paní Pekarová Adamová na adresu opozice. Možná se věřilo, že tento arogantní výrok šéfky dolní komory vyšumí tak, jak časem získá zkušenosti z vrcholný politiky.

16.3.2023 v 17:21 | Karma článku: 32.69 | Přečteno: 760 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Programová archeologie naší telky

Ne, vůbec jí nechci kárat a přiznávám, že na některý ty vykopávky kouknu rád. Určitě tím, že mě to vrací do mladých let.

30.1.2023 v 20:40 | Karma článku: 21.00 | Přečteno: 613 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Co přinese dnešek?, přinese poznání druhého dne

Nedej se odbýt a jednej jako člověk, který hledá sám sebe. Tímto by se dal charakterizovat život....

30.5.2023 v 13:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Filip Fuchs

Sobota 27. května 2073: Reportáž z oslav 200 let od založení kolínského gymnázia

"Vážení přátelé, milí hosté, naši bývalí studenti, je mou milou povinností přivítat vás na oslavě dvousetleté existence našeho vzdělávacího ústavu, kolínského gymnázia," započal svou uvítací řeč stávající ředitel, pan Ivo Zachař.

30.5.2023 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jan Vavřík

Jak jsme objednávali hlínu aneb Za příjmení nikdo nemůže

Prodavač galanterie Svlékal, u kterého moje babička vyzvedávala materiál na můj socialistický šusťák, si jistě se svým jménem protrpěl svoje. Ovšem příjmení, která jsme slyšeli s manželkou v telefonu, nás úplně rozsekala.

30.5.2023 v 11:34 | Karma článku: 23.13 | Přečteno: 485 |

Zdeňka Ortová

Autorka erotické literatury se nestydí

Jsem toho názoru, že autorka erotické literatury se nemusí nijak ospravedlňovat za to, o čem píše. Mužský autor to taky nedělá. A nedělají to ani autoři detektivek a kuchařských knih.

29.5.2023 v 15:47 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 371 | Diskuse

Jiří Herblich

Téma štěstí, která není štěstím, ale poznáním štěstí

Kdo buduje štěstí tady na zemi, tomu se ho nebude dostávat tam odkud přišel, proto si štěstí važte a neplýtvejte jím, protože je to esence života.

29.5.2023 v 13:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse
Počet článků 187 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1258

Důchodce na plnej úvazek

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...