Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Casanovou na starý kolena

23. 03. 2023 21:45:52
Umění balit holky se v partě kluků a později chlapů, už od puberty vždycky cenilo. Kdo to uměl, stál na vyšším šprinclíku hierarchistických štaflí začínajících mistrů světa.

Nevím, jak to funguje dnes, ale tehdá to nebylo nic jednoduchýho. Komu nebylo shůry dáno a neměl na svý straně „kecala“, jako Jeník z Prodaný, často jenom paběrkoval.

To jsem se jen na chvilku zamyslel pro ten kontrast, na tehdy a dnes. Už jsem si toho všimnul vícekrát, že navázat hovor s paní nebo slečnou, je v mým, téměř požehnaným věku v podstatě brnkačka. Někdy je to dokonce obráceně. Jako třeba.

Stříhám roští mezi naším plotem a chodníkem a za mými zády zazní pochvala. „Teda, vy jste šikovnej.“ Otočím se a koukám, paní s pejskem. Spontánně se usměju. Pejsky mám rád, tedy i jejich majitele, a tak vstřícně hodím otázkou „Tak kam to máte namířeno, smečko?“

„Ale dneska jen tak kolem komína. Včera jsme to vzali po Výšinách, myslím, že toho Dženinka měla dost,“ chytila se panička mojí otázky a začala povídat jaký tady mají trasy. „Helejte, mám krokoměr, a to byste nevěřil jak přes ty kroky kilometry naskakujou.“

Pokyvuju hlavou, jakože věřím, ale esli dnes valej maraton přes Výšiny, nebo něco kratšího je mi fuk úplně stejně, jako je fuk té paní, esli stříhám svoje roští hezky nebo blbě. Sehnu se, pohladím fenku, jakože jsem rád, že jsme se potkali, a jakože howgh. Jenže paní si chce povídat.

Blondýnka, hezky ustrojená, musela to bejt dříve vážně kočka. V duchu mě pobaví myšlenka, že bejt to před půl stoletím, určitě bych v sobě startoval všechny fígle, jak blondýnce vykecat díru do hlavy. Teď bych se ale rád vrátil ke stříhání toho pitomýho chroští. Jen mimoděk mi napadá, co všechno ještě já nezažiju. To se mi vlastně nikdy nestalo, aby se snažila valit šrouby do mojí makovice nějaká ženská. Role balícího mluvky, nebo spíš kecala, patřila většinou mně, a snad proto se začínám cejtit ne úplně komfortně. Jo a s těma šroubama valenýma do mojí hlavy jsem to přepísk, dobře tedy, šroubečky.

Opouštím nit jejího povídání, možná se už netvářím tak přívětivě, to ale bejvalé krasavici nevadí. Určitě ve svým hlubokým podvědomí má z mládí zakódováno, že je neodolatelná a přiznávám, že to tak kdysi mohlo bejt. Náhodná ctitelka mojí šikovnosti právě povídá, jak byla nějakou úspěšnou vedoucí něčeho a někde. Trochu jí utíká, že pětasedmdesátiletej Casanova se zmijovkou na palici a s rezavejma nůžkama na jeho džungli, ji až tak moc neposlouchá.

Poté, co jsem stáhnul „volume“ její upovídanosti, odezírám jen z jejích švitořících rtů. Mají okraje silně přetažený rtěnkou. To znám, byl to takovej fígl v době „bejvávalo“. Nebyl botox a aby rty byly plnější, šlo se s rtěnkou hodně přes jejich okraj a často i hodně přes čáru vkusu. Ale nebylo to vždy. Naše holky tehdá měly na nás fůru jiných fíglů, co bezpečně zabíraly.

V sedmdesátkách měli chlapi „dolňáci“ žně. Letěly minisukně a jim stačilo pár cenťáků fantazie a byli na svým. My horňáci to měli těžší. Dekolty se moc nenosily, a tak co bylo upřeno oku, musela zasuplovat naše představivost. Když dáte fantazii prostor a pustíte jí z uzdy, knoflíčky na pomyslné blůzce se rozepínaly sami a někdy, přiznejme, za obláčkem erotických představ, realita trochu pokulhávala.

Dnes je to úplně vo něčem jiným. Dnešní kočky nenechaly chlapům ani píď bílejch míst na svým těle. Dekolty se propojily s rozparkama sukní, tvar poprsí snad začíná mít i nějakou euronormu. Chudáci dnešní reproduktoři, musí to bejt nuda. Protože jsem škodolibej rejpal, chtěl jsem v litování dnešních sexborců pokračovat, ale byl jsem odstřižen.

„Já vás asi zdržuju, co?“ vrací mě do reálu paní pejskařka, která vůbec netuší, že dědek je právě u rozepnutých blůzek. Popřáli jsme si hezkej den a každej se vrátil k tomu svýmu. Já k roští, paní na svoji trasu, kde jí na krokoměru opět naskakujou další kiláky.

„Budeš si mě muset pohlídat,“ povídám v kuchyni později ženě. „Ale di ty Casanovo,“ ušklíbne se manželka poté, co se pochlubím se svojí avantýrou pod naším plotem. Ona ale jen vrtí hlavou.

„Od vrstevnic románek nečekej, s dědkama mají svojí zkušenost, to by musely bejt padlý na hlavu. Nabrknout si starýho chlapa dokáže jen mladší ženská, která hledá jistotu a netuší, co vobnáší stáří. Jediná jistota, kterou jí může kmet na plnej úvazek nabídnout, je v podstatě to, že jí nefrnkne. O francouskejch holích, nebo na vozíku, to technicky není ani možný.“

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Zdeněk Kloboučník | čtvrtek 23.3.2023 21:45 | karma článku: 18.87 | přečteno: 343x

Další články blogera

Zdeněk Kloboučník

Zalezte do kouta a šoupejte nohama

To údajně řekla paní Pekarová Adamová na adresu opozice. Možná se věřilo, že tento arogantní výrok šéfky dolní komory vyšumí tak, jak časem získá zkušenosti z vrcholný politiky.

16.3.2023 v 17:21 | Karma článku: 32.69 | Přečteno: 760 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Programová archeologie naší telky

Ne, vůbec jí nechci kárat a přiznávám, že na některý ty vykopávky kouknu rád. Určitě tím, že mě to vrací do mladých let.

30.1.2023 v 20:40 | Karma článku: 21.00 | Přečteno: 613 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Proč by nemohl bejt generál hlavou státu?

Dyť už to tu bylo a přiznejme si, že vojenskej mundůr sluší každýmu. Může to bejt třeba úplnej pitomec, ale uniforma dokáže divy. Třeba takovej armádní generál Čepička, v podstatě šedá ouřednická myš, ale věděl jak na to.

12.12.2022 v 11:58 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 483 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Co přinese dnešek?, přinese poznání druhého dne

Nedej se odbýt a jednej jako člověk, který hledá sám sebe. Tímto by se dal charakterizovat život....

30.5.2023 v 13:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Filip Fuchs

Sobota 27. května 2073: Reportáž z oslav 200 let od založení kolínského gymnázia

"Vážení přátelé, milí hosté, naši bývalí studenti, je mou milou povinností přivítat vás na oslavě dvousetleté existence našeho vzdělávacího ústavu, kolínského gymnázia," započal svou uvítací řeč stávající ředitel, pan Ivo Zachař.

30.5.2023 v 13:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Jan Vavřík

Jak jsme objednávali hlínu aneb Za příjmení nikdo nemůže

Prodavač galanterie Svlékal, u kterého moje babička vyzvedávala materiál na můj socialistický šusťák, si jistě se svým jménem protrpěl svoje. Ovšem příjmení, která jsme slyšeli s manželkou v telefonu, nás úplně rozsekala.

30.5.2023 v 11:34 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 441 |

Zdeňka Ortová

Autorka erotické literatury se nestydí

Jsem toho názoru, že autorka erotické literatury se nemusí nijak ospravedlňovat za to, o čem píše. Mužský autor to taky nedělá. A nedělají to ani autoři detektivek a kuchařských knih.

29.5.2023 v 15:47 | Karma článku: 20.80 | Přečteno: 369 | Diskuse

Jiří Herblich

Téma štěstí, která není štěstím, ale poznáním štěstí

Kdo buduje štěstí tady na zemi, tomu se ho nebude dostávat tam odkud přišel, proto si štěstí važte a neplýtvejte jím, protože je to esence života.

29.5.2023 v 13:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse
Počet článků 187 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1258

Důchodce na plnej úvazek

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...